Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Deskové a společenské hry

Historie deskových her sahá daleko do starověku, ale teprve poslední desetiletí přinesla nebývalý rozvoj a smršť nápadů a her. V ČR nyní doháníme (a díky nápaditým autorům a ohromující práci výrobců a distributorů poměrně rychle) západní svět, ve kterém jsou "deskovky" velkým zábavním odvětvím.

Herna deskových a společenských her na PragoFFestu má cca 40 stolů a starají se o ně celkem čtyři firmy - Albi, Mindok, Rex hry a CGE. Fanoušci a znalci her hry předvádějí, učí hrát, zapůjčují pro vlastní hraní, pořádají turnaje o hodnotné ceny, prodávají s festivalovými slevami. Je to ideální příležitost vyzkoušet si mnoho zajímavých stolních her a třeba také objevit zajímavý dárek. Rovněž máte možnost seznámit se s českými autory her, poslechnout si pořady o novinkách, účastnit se křtů a podobně.

Albi

U Albi můžete na GameFFestu vyzkoušet kromě osvědčených her (Osadníci z Katanu, Ubongo, Dominion, Hexeto, Space Alert, Galaxy Trucker a mnoho dalších) i celou řádku zajímavých novinek. Web www.modernihry.cz je kvalitní e-shop nejen s Albi hrami.

Mindok

Mindok je známý svými Smart games pro jednu osobu, ale zejména díky Carcassonne, Černým historkám, Time´s Up!, vzdělávacím Kde leží...? Ty všechny můžete vyzkoušet spolu s řadou novinek. Na internetových stránkách www.hrajeme.cz je mnoho recenzí a postřehů od hráčů na všechny hry, nejen od Mindok.

REXhry

Za značkou stojí skupina nadšených hráčů, kteří vybudovali úspěšný obchod s moderními společenskými hrami PlanetaHer.cz. Snahou je přinášet na český trh nové zajímavé hry v plné české lokalizaci nebo beztextové s českými pravidly od tří nakladatelství:

  • REXhry jsou reprezentovány historickou hrou Timeline, pohádkovou hrou Bylo nebylo..., MageKnight a dalšími.
  • Německé vydavatelství ABACUS nabízí například Zooloretto či Tikal, které v Německu obdržely ocenění Hra roku.
  • Progresivní francouzské vydavatelství Hazgaard Editions.

CGE

Czech Games Edition je české vydavatelství deskových her. Jeho cílem je vybírat ty nejlepší hry od českých autorů a nabídnout je jak českému, tak mezinárodnímu publiku.

Další popisy budou doplněny.